informace o ubytování

fotogalerie

on-line rezervace

on-line obsazenost

kontakt

kde nás najdete

webkamera

túry, výlety, aktivity v Peci

historie ALENY

obrázek dne 19. 06.


 

stav vaší rezervace

login:
kód:


Túry, výlety, aktivity v Peci pod SněžkouAlbeřické lomy...

Albeřické lomy...

Albeřické louky...

Panorama...

Albeřické údolí...

Albeřice - mapa 1...

Albeřice - mapa 2...

Horní Albeřice

Délka trasy: 4 hodiny po červené Vzdálenost od Pece: 12km Pec pod Sněžkou - Horní Maršov -) Horní Albeřice - Albeřický vrch - Lýsečinské boudy - Cestník a zpět

Horní Albeřice jsou poměrně zapomenutý kout na východním okraji Krkonoš, který si oblíbili chataři a chalupáři ze širokého okolí. Je možné tam dojet automobilem nebo na kole po odbočení z hlavní silnice Trutnov - Pec v Horním Maršově. Od Maršova jsou Horní Albeřice vzdáleny asi 4 km a jede se k nim přes Dolní Lýsečiny a Dolní Albeřice.

V Albeřicích jsou k vidění především nádherné Albeřické lomy, ve kterých se těžil vápenec a pálilo vápno. Lomy jsou povrchové a značně hluboké. I za horkých letních dnů se v jejich nitru pohybuje teplota vzduchu okolo 7°C, což poznáte na svém dechu.

Po prohlídce lomu pokračujte Albeřickým údolím - nádhernou klidnou krajinou plnou chalup - k Albeřickému vrchu. Doporučujeme navštívit Albeřice první týden v červnu, protože tehdy tam kvetou louky a když stoupáte údolím a vítr k vám donáší tu úžasnou vůni, je to nezapomenutelný zážitek. Z Albeřického vrchu pak uvidíte panorama, jako je ukázáno vlevo.

Nyní jste již na vrcholcích a zde se cesta dotýká hranic se sousedním Polskem. Pokračujte dál po červené a za půl hodiny dorazíte k Lýsečinské boudě, kde je možnost občerstvení. Cestou okolo Albeřického vrchu jsou k vidění krásy podkrkonoší i Albeřické údolí z vrchu. Dále za Lýsečinskou boudou (necelou půl hodinku) je sedlo Cestník, které by jste si neměli nechat ujít. Ten výhled a klid stojí za to.


Z P Ě T