informace o ubytování

fotogalerie

on-line rezervace

on-line obsazenost

kontakt

kde nás najdete

webkamera

túry, výlety, aktivity v Peci

historie ALENY

obrázek dne 19. 06.


 

stav vaší rezervace

login:
kód:


Túry, výlety, aktivity v Peci pod Sněžkouze Světlé hory...

od Thámových bud...

farma Sosna...

Černohorské rašeliniště ...

podkrkonoší - Pardubické boudy...

Javoří důl - mapa...

Javoří důl

Délka trasy: 6 hodiny Pec pod Sněžkou - Velká Úpa - Vlašské boudy - Černohorské rašeliniště - Černá hora - Slatinná stráň - Pec pod Sněžkou

Javoří důl ústí do Velké Úpy u Javořího mlýna a aby toho nebylo dost, protéká jím Javoří potok a stojí v něm Javoří boudy. A všiměte si, že celé údolí kolem potoka je porostlé Javorem... zajímavý fenomén.

Začínáme na modré stezce vedoucí z Pece pod Sněžkou po pravém břehu Úpy. Na tuto modrou se napojíte na křižovatce v Peci a vede kolem Penzionu ALENA. Po dvaceti minutách nás tato modrá dovede k Javořímu mlýnu ve Velké Úpě, kolem kterého doprava nahoru pokračujeme po zelené a stoupáme Javořím dolem. Zelená nás dovede až k Červenokostelecké boudě, odkud pokračujeme zase po modré až k rozcestníku u Thámovým bud. Odtud pokračujeme opět po zelené a po chvíli se před námi poprvé rozevřou krásná panoramata Sněžky a okolí.

Pokud jste milovníkem borůvek vězte, že nad Thámovými boudami jich jsou miriády. Cesta pokračuje nádherným a zapomenutým údolím až k Vlašským boudám.

Odtud pokračujeme po žluté stezce nahoru k Pěticestí a pak dál až dorazíme k hranicím Černohorského rašeliniště. Vydejte se doleva přes rašeliniště - to si nemůžete nechat ujít. Krásné chodníčky z dřevěných trámů vás dovedou mezi jezírkama a vřesem až k Pardubickým boudám na JZ úpatí Černé a Světlé hory. Odtud jsou úžasné výhledy do podkrkonoší - obzvlášť na obec Mladé Buky a město Trutnov (viz foto).

Po zelené a pak modré dojdete za 15 minut nahoru k Černé boudě na vrcholku Černé hory. Zde se můžete občerstvit, ale hlavně pokochat, protože odtud jsou neopakovatelná panoramata Sněžky, Studničné hory, Liščí hory. Nyní již stojíme na červené a ta nás zavede po velmi příjemné cestě až ke Kolínské boudě. Jsou to asi 2km. Hned kolem Kolínské odbočuje doprava žlutá stezka, která nás dovede až do Pece. Nejprve ale vyjdeme na Slatinné stráni a pak kolem Webrovy boudy a Kladenských bud dolů až na Křižovatku, kde jsme před půldnem naši procházku začali.


Z P Ě T