informace o ubytování

fotogalerie

on-line rezervace

on-line obsazenost

kontakt

kde nás najdete

webkamera

túry, výlety, aktivity v Peci

historie ALENY

obrázek dne 19. 06.


 

stav vaší rezervace

login:
kód:


Túry, výlety, aktivity v Peci pod SněžkouKaplička u Chalopek...

Jestřábníky...

Rozcestník ...

Vodopád Liščího potoka...

Údolím Zeleného potoka - mapa...

Údolím Zeleného potoka

Délka trasy: 2 hodiny Pec pod Sněžkou – Velká pláň – Chaloupky – Zelený potok – Pec pod Sněžkou

Vydáme se do Pece, na hlavní křižovatce kolem Hospody Na Peci směrem ke Sněžce, mineme hotel Hořec, za ním odbočíme doleva a pokračujeme na Velkou pláň. Tam kolem penzionu Veronika ještě kousek nahoru k malému rozcestí kde nás naláká nabídka penzionu Amor kolem kterého povede naše cesta. Vydáme se vlevo po červené značce a po pohodové silničce,která nás za chvíli dovede kolem nově zrekonstruované kapličky střežené měděným poutníkem na místo zvané Chaloupky. Najdeme zde již zmiňovaný Amor s příjemným letním posezením. Je to krásná klidné místo a v létě je tu plná louka překrásně barevných kytek a to hlavně jestřábníků.

Cesta dál pokračuje pohodovou asfaltkou kde na Vás všude čekají spousty borůvek. Projdete se lesem, mineme přírodní zídku či skalku na podzim plnou rozkvetlého vřesu, vlevo pod Vámi hučí Zelený potok až dojdete k mostu. Tady se musíte rozhodnout zda si vyjdete až na Jelení louky odkud je krásný výhled nebo se „spokojíte“ s návratem údolím Zeleného potoka.

Tato cesta je naše oblíbená a řekla bych široko daleko vyjímečná..žádná asfaltka, jen úzká lesní cestička lemující křišťálově čistý a i v létě příjemné chladný potůček, který po cestě několikrát přejdete. Po cestě je i odpočívadlo s lavičkou, kde si můžete odpočinout a nechat na sebe působit tu pohodu a krásu.

Když vyjdete z lesa projdete ještě kolem houpačky kde můžete nechat vyřádit děti, vy si posedíte a pak už jen pár kroků a jste zase mezi lidmi..Projdete pod penzionem Doulík a jste na hlavní cestě která Vás přes Pec dovede asi po 2 hodinách zase domů.


Z P Ě T