informace o ubytování

fotogalerie

on-line rezervace

on-line obsazenost

kontakt

kde nás najdete

webkamera

túry, výlety, aktivity v Peci

historie ALENY

obrázek dne 19. 06.


 

stav vaší rezervace

login:
kód:


Historie Aleny

Počátky stavení, které dnes má podobu našeho penzionu, spadají do druhé poloviny 19. století. Původní budova byla přízemní se štítovou dřevěnou střechou z došek.

Na obrázku je zachycena budova na přelomu 19. a 20. století. V pozadí je vidět nad chalupou políčko, kde si hospodáři pěstovali zeleninu. Za ostrůvkem lesa vpravo nahoře je louka, kde je dnes vzrostlý les.

Ve 20. letech 20. století přestavěli původní majitelé chalupu do víceméně dnešní podoby. Byla zbourána zděná pravá část stavení a místo ní přistavěn dvoupatrový objekt. Podle vnitřního uspořádání domu lze usuzovat, že tato přestavba byla prováděna již s cílem poskytovat ubytování pro turisty.

Tyto fotografie pochází z 50. až 60. let 20. století.


 

Až do 70. let 20. století byla levá - nižší část chaty původní - roubená. U objektu nebyla uzavřená terasa, jako je nyní, ale jen dvoustranná příjezdová cesta a malá předzahrádka.

Tato fotografie pochází z 50. až 60. let 20. století.

V 60. letech 20. století byla provedena modernizace topné soustavy - bylo zavedeno centrální vytápění. Na fotografii je vidět přistavěný komín pro kotel na koks. Do té doby byly na každém pokoji kamna na uhlí. V roubené části byla rovněž vyměněna okna za větší.

Fotografie pochází z konce 60. let 20. století.

Přestavba - vyzdívání bývalé roubenné části. Po sto letech existence chaty byly již původní trámy ztrouchnivělé a napadnuté červotočem. Bývalá příjezdová cesta a předzahrádka byly dosypány do uzavřené terasy.

Fotografie z června 1975.

V 90. letech 20. století byla přistavěna vstupní veranda a zezadu nové sociální zařízení. Byla provedena další modernizace topné soustavy - zřízení elektrického kotle. Přebytečný komín vystavěný v 60. letech 20. století byl odstraněn. Plechová střecha byla na celém objektu instalována v 70. letech 20. století.

Tato fotografie byla pořízena v září 2003.


novinky od nás